Indulásra kész a migránskaraván

2019. április 04. 16:24

Gyülekeznek a bevándorlók Szalonikiben. A kritikus tömeg elérése után a balkáni útvonalon szeretnének eljutni az Európai Unióba.

2019. április 04. 16:24

(Nyitókép: illusztráció)

Az M1 televízió híre szerint bármelyik pillanatban útnak indulhat Görögországból az a migránskaraván, amelynek szerveződéséről elsőként számoltunk be. Az illegális bevándorlókat rohamrendőrök vették körül a helyszínen csütörtök délután. 

A köztévé helyszíni tudósítója, Muci Attila közölte: az elmúlt órákban folyamatosan nőtt a migránsok száma a tábor mellett, ahol felsorakoztak a rohamrendőrök is. Szavai szerint több száz illegális bevándorló van a helyszínen, egy környező táborból is csatlakoztak hozzájuk, és vannak, akik kifejezetten ezért jöttek Szalonikibe.

A migránsok azt mondják, el akarják érni a „kritikus tömeget”, abban bíznak, hogy ebben az esetben nem tudják őket feltartóztatni. Macedónia, Szerbia és Bosznia irányába, majd onnan az Európai Unióba indulnának – közölte a tudósító.

Muci Attilának a helyszínen lévő bevándorlók azt is mondták: hiába veszíthetik el a nekik járó juttatásokat, ha elindulnak, az „nem élet”, ami a görög táborokban van, hiszen ott vannak évek óta, és nincs előrelépés a menekültügyi eljárásokban. A tudósító elmondta azt is: sok embernek még mindig nincs semmilyen státusza, az eljárás első lépéséhez 2022-es, '23-as vagy '25-ös időpontot kaptak.

Horváth József biztonságpolitikai szakértő az M1-nek nyilatkozva azt mondta: ha több ezres vagy tízezres tömeg indul el, azt rendőri erőkkel „szinte lehetetlen” úgy megállítani, hogy ne történjenek komoly atrocitások. Az a kérdés, hogy a görög kormány milyen politikai döntést hoz: megállítja-e a karavánt, vagy – ahogy az elmúlt években – „tessék-lássék intézkedések” után gyakorlatilag útnak indítják ezt a csapatot - tette hozzá.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a nap folyamán tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: a kormánynak információi vannak arról, hogy létezik a migránskaraván veszélye. Nem tudni, hogy ez valósággá válik-e, de ha igen, a magyar határvédelem felkészült és képes megvédeni az országot – közölte.

(MTI)

Összesen 266 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kgyula
2019. április 05. 10:14
Valóban képes lesz megállítani a magyar határvédelem? Oszt mivel? A katonák és rendőrök vállán fityegő tár nélküli gépkarabélyokkal, amikkel legfeljebb ütni lehet? Mindenekelött azokat a gazembereket vonnám felelősségre, akik így állítják ki a határ örzőit, hogy megvédeni sem tudják magukat.
hentes
2019. április 05. 06:33
Rossz hírt hallottam. Ezek fele zombi másik fele vámpír és mind libsi. Jönnek százmillióan húhú. 1.2.3 rettegés!
áfonya
2019. április 05. 01:17
Drámai hangon üzent a magyaroknak Fűrész az Európai Parlamenti választásokra. https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=3Fcput6fYS8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR31L0hk7IympcXF8ALBDl09AIgtmkOhSUMKZO4JkA-_Hhpz-ipe9z8HMZk
kitiltott
2019. április 04. 22:18
Soros pribékek nem nyugszanak : https://24.hu/kulfold/2019/04/04/sargentini-jelentes-civilek-vetnenek-veget-az-idohuzasnak/amp/ Sargentini-jelentés: civilek vetnének véget az időhúzásnak Öt nemzetközi civil jogvédő szervezet – a Nemzetközi Emberi Jogi Szövetség, az Amnesty International, a Human Rights Watch, a Riporterek Határok Nélkül és a Nyílt Társadalom Alapítvány európai politikai intézete – nyílt levelet írt az Európai Unió Általános Ügyek Tanácsának, azt kérve, hogy tartsanak hivatalos meghallgatásokat a magyarországi jogállamiságról. Erről a hvg.hu számol be. A szervezetek szerint aggodalomra ad okot, hogy a Sargentini-jelentés már ötödször lesz téma az uniós miniszterek között, az abban leírt konkrét problémákkal eddig mégsem foglalkoztak. Azt írják, parttalan viták helyett hivatalos meghallgatásokat kell tartani a magyar hatóságok részvételével, és nem szabad hagyni, hogy elhúzódjon az eljárás. Itt az ideje, hogy a magyar kormányt a társai előtt felelősségre vonják a tettei miatt, melyek veszélyeztetik az Európai Unió alapértékeit – közölték. A javaslat szerint a meghallgatásokat témák szerint, olyan formában kellene tartani, ami alapos vizsgálatra ad lehetőséget, a folyamatba pedig helyi és nemzetközi szakértőket is bevonnának. Minderre azért van szükség, mert a magyar hatóságok az elmúlt két évben számos olyan törvényt fogadtak el, melyek sértik a jogállamiságot.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!