Nagyon nehéz helyzetbe kerültek Szoboszlaiék, az Everton nyerte a Mersey-parti derbit – Everton-Liverpool 2-0

2024. április 24. 20:40

A Liverpool nem tud kijönni a gödörből, és négy meccsel a bajnokság vége előtt lemaradt az Arsenal mögött.

Az Everton FC és a Liverpool FC címerei

Nyitókép: Pixabay

Az Everton 2-0-ra legyőzte a Liverpoolt a városi derbin, ezzel távolabb került a kiesőzónától, Szoboszlaiék ugyanakkor nagyon nehéz helyzetbe kerültek, hiszen a bajnoki versenyfutás végén lemaradtak az Arsenal mögött.

Jürgen Klopp együttese ugyan fölényben játszott a meccs nagy részében, de nem tudták gólra váltani helyzeteiket, az Everton pedig egy szerencsés góllal vezetést szerzett, és egy szögletet követően pedig meg is duplázta előnyét.

Szoboszlai Dominik 63 percet játszott a meccsen, több kapuralövése is volt, de nem tudott segíteni a csapaton. A magyar klasszis lecserélését követően fájlalta a lábát, de remélhetőleg nem komoly a probléma. Pedig a Liverpoolnak nagyon kellett volna a győzelem szerda este a Mersey-parti derbin, mert a Premier League-ben idén kialakult nagyon szoros versenyben már 3 ponttal vannak lemaradva a Chelsea elleni kiütéses győzelmének köszönhetően a tabella élére került Arsenal mögött.

Szoboszlaiéknak 74, az Ágyúsoknak pedig 77 pontjuk van, így mindössze 4 mérkőzésük maradt, hogy behozzák a hátrányt.

És  önmagában még az sem lenne elég, hiszen egyenlő pontszám esetén a gólkülönbség dönt, és mivel ebben az Arsenal magasan vezet (13-mal jobb, mint a Liverpool és 12-vel, mint a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Real ellen tizenegyesekkel kiesett Manchester City). Ráadásul a csapat sorsa nem a saját kezében van, hiszen a két meccsel kevesebbet játszó City-nek 73 pontja van, azaz nekik elég volna megnyerniük a hátralévő 6 meccsüket, és bajnokok lennének – persze ez a PL-ben nem ilyen egyszerű, hiszen bármelyik csapat képes lehet megverni bármelyiket.

Még a 16. helyen álló Everton is a második Liverpoolt, mint ez ma este kiderült. Liverpool kék felében pedig örülhetnek a a szurkolók, hiszen a csapat 4 mérkőzéssel a bajnokság vége emár 8 pontra van a kiesőzónától. Ez pedig nagyon fontos számukra, hiszen

kilencszeres angol bajnok klub egyik nagy büszkesége, hogy történelme alatt több idényt töltött az élvonalban mint bármely másik egyesület.

Így állt a két csapat a bajnokságban a mérkőzés előtt (forrás: Premierleague.com):

***

A mérkőzésről szóló tudíósításunkat itt olvashatják.

2-0

Everton FC – Liverpool FC

angol bajnoki mérkőzés, Premier League 29. forduló (korábban elhalasztott meccs)

Helyszín: Goodison Park Vezeti: Andrew Madley

Gólszerző: Jarrad Brandtwaite (27.),  Dominic Calvert-Lewin (58.)

Everton: Jordan Pickford – James Tarkowski, Vitalij Mykolenko, Ben Godfrey, Jarrad Brandtwaite – Dwight McNeil, Jack Harrison, Idrissa Gueye, James Garner – Dominic Calvert-Lewin, Abdoulaye Doucouré

Cserék: Michael Keane, Amadou Onana, Arnaut Danjuma, João Virgínia, Ashley Young, André Gomes, Youssef Chermiti, Lewis Warrington, Mackenzie James Hunt

Menedzser: Sean Dyche

Liverpool: Alisson Becker – Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konaté, Virgil van Dijk, Andrew Robertson – Szoboszlai Dominik, Alexis Mac Allister, Curtis Jones – Luis Díaz, Darwin Núnez, Mohamed Salah

Cserék: Caoimhín Kelleher, Joe Gomez, Kostas Tsimikas, Wataru Endo, Harwey Elliott, Bobby Clark, Jayden Danns

Menedzser: Jürgen Klopp

***

1. perc: az Everton indította útjára a labdát. Szoboszlai Dominik a kezd a Liverpool csapatában.

2. perc: Alexander-Arnold próbálja beadni Díaznak, de Pickoford résen volt és leszedte.

3. perc: Harrison beadását követően Doucouré nem találta el a Liverpool kapuját.

6. perc: TIZENEGYES ?, SÁRGA LAP.  Alisson rántotta le ellenfelét, Madley játékvezető pedig válaszul sárga lapot adott a Liverpool kapusának és büntetőt ítélt az Evertonnak.

8. perc: MÉGSEM TIZENEGYES, Andrew Madley a videobíró segítségét kérte és a történtek visszanézését követően visszavonta az ítéletet.

9. perc: Andrew Robertson ígéretes passzát Mohamed Salah rosszul vette át, ezért nem lett belőle gólhelyzet.

10. perc: Salah passzát kifejeli az Everton védője, szöglethez jut a Liverpool. A beadást megint kifejelik.

11. perc: Alexis Mac Allister lerántja az ellenfelét, veszélyes helyről rúghat szabadrúgást az Everton.

13. perc: Mc Neil szabadrúgására Ben Godfrey érkezik jó ütemben, de centikkel a kapufa mellé fejel – kívülről.

15. perc: Curtis Jones rántja le az ellenfél játékosát, a bíró figyelmezteti a játékost.

17. perc: GÓLHELYZET James Tarkowski szépen ívelt középre, Dominic Calvert-Lewin pedig közelről fejelt a felső sarok felé, de Alisson óriási bravúrral védte a próbálkozást.

18. perc: A Liverpool óriási fölényben van labdabirtoklás tekintetében, 73 % – 27 % a labdabirtoklási arány a Vörösök javára.

21. perc: Az íveléseket erőlteti az Everton; Dwight McNeil beadásából James Tarkowski próbálkozott, de Alisson könnyedén kivédte a fejest.

23. perc: gyors egymásutánban két szögletet is rúgott a Liverpool, de egyikből sem alakult ki veszélyes szituáció, ami elsősorban az Everton jó védekezésének eredménye.

25. perc: Dwight McNeil ávoli szabadrúgása nem jut el az Everton játékosaihoz, a Liverpool védelme a helyén van és megszerzik a labdát.

27. perc: GÓL! Ben Godfrey gyenge lövése után valahogy Jarrad Brandtwaitehez pattant a labda, aki belőtte a jobb alsó sarokba. Alisson hiába vetődött, épp csak beleérni tudott, gólt szerzett az Everton. (1-0).

29. perc: Andrew Medley játékvezető jelezte, hogy a VAR segítségével ellenőrzik a gól érvényességét, de a videóbíró vizsgálatát követően megadta az Everton gólját, így vezetnek a hazaiak a Liverpool ellen.

30. perc: Andrwe Robertson passzát lefüleli a védelem a tizenhatoson belül.

32. perc:Luis Diaz beadással próbálkozik, de az Everton védelme megakadályozza, hogy eljusson a társakig.

34. perc: Trent Alexander-Arnold gyönyörű beívelését is kifejeli a védelem.

35. perc: Salah jól passzol Núnezhez, az uruguay-i azonban óriási gólhelyzetben belelövi a labdát az Eveton hálóőrébe.

37. perc: SÁRGA LAP, Ez butaság volt – Virgil van Dijknak mutatja fel a sárga lapot a bíró reklamálásért.

40. perc: Luis Díaz ellen szabálytalankodnak, szabadrúgáshoz jut a Liveprool a balszélen, de nem lesz belőle gólhelyzet.

42. perc: Vitalij Mykolenko, az Everton védője sérült meg, az orvosi stáb a pályán ápolja a labdarúgót.

44. perc: Luis Díaz lő kapura a tizenhatoson belül, de Pickford szépen védi. Szöglethez jut a Liverpool, de a kapus leszedi a beadott labdát.

45. perc: 6 perc hosszabbítás lesz.

45+1. perc: Mohamed Salah óriási helyzetéből sem lett gól. Az egyiptomi támadó gyakorlatilag a tizenhatos vonaláról lőtt kapura, de a próbálkozását blokkolta az Everton hátvédje, a kipattanót Salah le tudta venni, de az újabb lövése fölément.

45+3. perc: Dominic Calvert-Lewin lesre futott.

45+5. perc: Megint Salah! Az egyiptomi kiváló labdaátvételét követően a tizenhatoson belül próbálta kapuba juttatni a labdát, de a lövését megint blokkolni tudta az Everton egyik védője.

45+6. perc: Andrew Robertson mehetett egy az egyben kapura, de Pickford bravúros vetődéssel védeni tudta a lövését, marad az egygólos vezetés. Vége az első játékrésznek.

***

46. perc: A Livepool kezdi a második játékrészt, Szoboszlai indítja el a labdát. Az Everton cserélt a szünetben, a sérült Mykolneko helyére Ashley Young érkezett.

48. perc: Virgil van Dijk fejelt közelről, de középre ment a labda, egyenesen Pickford kezébe.

51. perc: A Liverpool szögleteét Jarrad Brandthvaite Alexis Mac Allisterhez fejeli, de az argentin világbajnok lövését blokkolni tudta a védelem.

52. perc: Mac Allister passzol Curtis Jonesnak, de az ő próbálkozását is blokkolják; újabb szöglet következik.

53. perc: Szoboszlai lő kapura a tizenhatosról, de ebbe is belelép egy hátvéd.

55. perc: Harrison passzol Idrissa Gueye-hez, de a szenegáli középpályás lövését Alisson védi.

56. perc: Mohamed Salah labdát szerzett tizenhatoson belül, de lapos lövése középre ment, Jordan Pickford könnyedén védte.

57. perc: Dwight McNeil lövését Alisson tolja szögletre.

58. perc: GÓL! Dwight McNeil  szögletére Dominic Calvert-Lewin érkezett jól, és a bal alsó sarokba fejelt. A Liverpool hálóőrének esélye sem volt odaérni (2-0)

63. perc: CSERE Jürgen Klopp három játékost cserél, Jones helyére Elliott, Szoboszlai helyére Endó, Konaté helyett pedig Jarrel Quansah érkezik.

Szoboszlai Dominik lecserlését követően láthatóan fájdalmat érzett a lábában – reméljük nincs szó komolyabb problémáról.

65. perc: Gyors egymásutánban három szögeletet végzett el az Everton, de a Liverpool védelme mindegyiknél tisztázott.

67. perc: Jarrad Branthwaite fejelt jó helyzetben mellé.

69. perc: Trent Alexander-Arnold jó beívelését Pickford húzta le.

70. perc: Luis Díaz óriási helyzetben a kapufát találta el.

71. perc: Mac Allister lövését is blokkolta a védelem.

75. perc: CSERE az Evertonnál, Idrissa Gueye megy le, Onana érkezik.

79. perc: Mohamed Salah lőtt jó 10 méteres távolságból a akput fölé.

80. perc: A másik oldalon Doucouré beívelését követően Jack Harrison próbálkozott egy fejessel, de labda a kapu mellé ment.

81. perc: Trent Alexander-Arnold próbálkozott egy lövéssel, de nem sikerült túl jól, a kaputól távol hagyta el a labda a játékteret.

84. perc: CSERE a Liverpoolnál, Trent Alexander Arnoldot váltja Joe Gomez.

85. perc: Ismét cserél Jürgen Klopp, Robertson helyére Tsimikas jön be.

88. perc Endó szabálytalankodott, jó helyről rúghat szabadrúgást az Everton.

89. perc Ashley Young lőtt fölé.

90. perc: Tsimikas beívelését kifejeli a védelem. 5 perc hosszabbítás lesz.

90+3. perc: SÁRGA LAP Luis Díaz kapott sárgát reklamálásért.

90+4. perc: Nagy helyzetet hagyott ki a Liverpool, Mo Salah lőtt kapsából, de Pickford bravúrral védte.

90+7. perc: Vége mérkőzésnek, nyert az Everton.

Összesen 30 komment

sexykitty-80
2024. május 03. 22:14
🍓 ️ ­­A­­­ ­d­ö­g­ö­s­­ ­­l­­á­­­n­­­y­­o­­k­­ ­­v­­á­­­r­­n­­a­k­­ ­­r­á­­d­­ 👉 𝗪­­𝗪­𝗪­.­­𝗖­­𝗨­­­𝗠𝟰­.­𝗙­𝗨­­­𝗡
akkor ki
2024. április 25. 05:44
Poolnál valami olyan mentális problémák lehetnek, ami mindenkire hatással van. A csapat 6,6 értékelést kapott! Dom 6,5. Mac Allister is gyengén muzsikált és szerintem mindegyik ideges és kapkodó volt. Muszály felállniuk, mert ilyen játékban semmire sem mennek egy BL sorozatban.
akkor ki
2024. április 25. 05:41
Ahelyett, hogy 3-5 felpasszból gyorsan lövöldöznének a kapura, ami azért elbizonytalanítja az ellenfelet, csak önzőznek, cseleznek. Szóval nincsenek begyakorolt figurák, megoldások, csak gyerünk és majd lesz ahogy lesz. Dom játéka kiábrándító. Én minden fórumon védtem és védeni is fogom, mert nagyon nagy szó, hogy idáig eljutott és magyarként nem mindennapos siker, de... Kapott 2szer bokára, utána folytatta a játékot, akkor még nem bicegett, majd dobott egy jól begyakorolt műesést és abban a pillanatban mikor meglátta, hogy Eliot és a többiek vetköznek, elkezdett iszonyatosan mimikával fájdalmat imitálni, ok lehet, hogy kibaszottul fájt neki, de tudta, hogy lefogják cserélni és ezzel próbálta palástolni. Volt már ilyen, most nem tudom ki ellen, de dettó ugyan ezt mutatta. Nem lepődnék meg, ha a hátralévő meccseken sérültet jelentene! Most sem tetszett és attól tartok, ha fejben nem rakják rendbe őket, bajban lesznek a BL körökben.
akkor ki
2024. április 25. 05:34
Lynx véleményéhez állok közel. Mikor folyamatos rotálás van húszon egynéhány játékossal nem lehet begyakorolni figurákat. Mit csinálnak most? Virgil oldalra passzolgat ötször hatszor, oda vissza, majd elindítja valamelyik szélt, azok cselek sorozatában (egy hiba!) eljutanak az alapvonalig, ott visszacselez és beadja, de úgy, hogy be a tömegbe (2. hiba, ha jól fejelő védelem van) vagy hosszút ad és loholnak utána, hogy ne menjen taccsra. Vagy befelé cseleznek a tömörült tömegbe és próbálják átnyomni 3-5 emberen a lasztit, hátha (3. hiba). Szalah és Nunez keresik egymást folyamatosan és mikor végre sikerül kapuval nyíltan szemben állni rendszerint kihagyják (4. hiba). Mivel tömeggel szemben vannak csak hátra tudnak passzolni, hogy bontsanak vagy kimozdítsanak, így fel kell zárkózni a támadáshoz a védekező kp-nek és Virgiléknek is, ami megint hiba, mert gyors kontrából nincs az a Virgil vagy Konate vagy Gomez, aki utóléri és elszedi a labdát, na ebből vannak a góljaik.